FAQ

Kiedy trzeba zarezerwować sesję noworodkową?
Im wcześniej tym lepiej 😉 Najlepiej jeszcze przed porodem. Oczywiście ciężko przewidzieć, kiedy Maluszek postanowi przyjść na świat, ale podając mi planowany termin porodu, macie gwarancję wolnego terminu. Szybko po porodzie kontaktujecie się ze mną, i dopiero wtedy ustalamy dokładną datę spotkania. Jeśli nie zdążyłaś zarezerwować terminu sesji przed porodem być może nic straconego, napisz do mnie jak najszybciej.

Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową?
Sesję noworodkową najlepiej wykonać pomiędzy 7 – 14 dniem życia Maluszka. Jest to okres w którym Maluszek najwięcej śpi. Pamiętając ułożenia z brzuszka mamy, bezpiecznie i wygodnie przybiera pozy, w których jest układany podczas sesji. Dodatkowo to okres w którym nie męczą go kolki i nie ma problemów z brzuszkiem. Zachęcam również do spotkania w dniu, kiedy Maluszek nie będzie miał wielu dodatkowych atrakcji.

Czy Maluszek nie zmarznie podczas sesji, czy jest mu wygodnie i dobrze?
Oddając mi swój największy skarb, możecie mieć pewność, że trafia on w przeszkolone ręce. Bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze. Dbam o odpowiednią temperaturę otoczenia, o stabilność akcesoriów używanych do sesji, o asekurację rodziców. Jeśli Maluszek nie czuję się komfortowo w jakiejś pozycji, po prostu jej nie robimy, nic na siłę. To ma być przyjemny czas zarówno dla Was jak i Waszej pociechy.

Czy mam wpływ na stylizacje?
Decydując się na sesję u mnie akceptujesz mój styl pracy. Na każdą sesję stylizacje przygotowuję, w oparciu o informacje dotyczące kolorów i faktur, których mi wcześniej udzielacie. Jeśli macie jakieś życzenia co do konkretnych stylizacji bądź chcecie użyć podczas sesji własnych akcesoriów/ ubranek, proszę o taką informację przed sesją.

Ile czasu trwa sesja zdjęciowa noworodkowa?
Sesja noworodkowa trwa od 1,5 – 4 h w zależności od wybranego pakietu, i przede wszystkim od Maluszka. Czas ten zawiera karmienie Maluszka, tulenie i usypianie, a każdy Maluszek potrzebuje innego tempa, niektóre chcą jak najdłużej tulić się do Mamy, niektóre oddane w moje ręce pracują ze mną całą sesję, aby na koniec powrócić w ukochane ramiona. Dlatego też, nie ma na to pytanie precyzyjnej odpowiedzi 😊 Troska o komfort Maluszka, nie pozwala na wykonanie sesji w czasie dużo krótszym, więc warto o tym pamiętać umawiając się na sesję. Staram się zapewnić komfort dla całej Rodziny, dlatego też nie mam tutaj miejsca na pośpiech 😉 wszystko przebiega w spokojnej atmosferze. Warto więc nastawić się na przyjemnie spędzony czas, a nie wciskać sesję w napięty harmonogram pomiędzy wizytę położnej a zbliżające się odwietki.

Ile czasu trwają pozostałe sesje?
Sesja zdjęciowa trwa tyle, ile model tego potrzebuje, i na ile czasu starczy chęci, sił i cierpliwości, w przypadku niemowląt 😊 Zazwyczaj sesje trwają od 30 minut do 2 godzin. W przypadku sesji łączonych plener + studio, czas może ulec wydłużeniu.

Kiedy najlepiej wykonać sesję brzuszkową?
Termin sesji brzuszkowej ustalamy indywidualnie, biorąc pod uwagę samopoczucie Mamy oraz wielkość brzuszka. Orientacyjnie jest to koniec 6 miesiąca ciąży aż do początku 9 miesiąca ciąży.

Kiedy najlepiej wykonać sesję niemowlęcą, dziecięcą? 
Sesje Maluszków można umawiać na każdym etapie życia. Każdy miesiąc ich życia przynosi nowe możliwości i umiejętności, które warto uwiecznić na fotografiach. W pierwszym roku życia oprócz sesji noworodkowej polecam sesję w okolicach 6 miesiąca życia , kiedy dziecko stabilnie podpiera się na rączkach, być może raczkuje lub nawet siada. Kolejny ważny moment to pierwsze urodziny. To są przełomowe momenty, jednak zdjęcia Maluszków robię w każdym wieku, podobnie jak zdjęcia rodzinne.

Czy podczas zdjęć noworodkowych, niemowlęcych i dziecięcych powstają też zdjęcia z rodzicami?
Tak.

Kiedy najlepiej wykonać sesję rodzinną?
Na sesje rodzinne zapraszam w każdym momencie życia Waszej Rodziny, na pewno warto spotkać się na takiej sesji przynajmniej raz w roku, aby zobaczyć na fotografiach biegnący czas.

Kiedy najlepiej wykonać sesję urodzinową?
Sesję urodzinową najlepiej wykonać miesiąc wcześniej, jeśli chcecie, aby zdjęcia były gotowe na przyjęcie urodzinowe. Jeśli nie, zdjęcia możemy wykonać w dniu urodzin lub bardzo blisko tej daty.

W jaki sposób i kto dokonuje wyboru zdjęć?
Selekcją zdjęć zajmuję się osobiście. Zdjęcia udostępniam w galerii internetowej, powiększonej o kilka ujęć dodatkowo obrobionych.

W jakich godzinach wykonywane są sesje?
Zdjęcia plenerowe wykonuję o wschodzie słońca lub tuż po nim, oraz o zachodzie słońca. Godziny sesji w studio to 8.00- 15.00. Sesje wykonuję od poniedziałku do niedzieli.

Gdzie wykonywane są zdjęcia?
Zdjęcia wykonuję w moim domowym studio w Białymstoku, w pełni przystosowanym do zdjęć zarówno noworodków, niemowląt jak i Pań w ciąży. Zdjęcia wykonuję również u Państwa w domu, a także w plenerze. W przypadku plenerów, wybieram sprawdzone miejsca.

Kiedy rozliczamy się za usługę?
Rozliczenie następuje w dniu sesji, po zakończeniu zdjęć. Jeśli zdecydują się Państwo na dodatkowe ujęcia, płatność za nie następuje przy odbiorze zdjęć.

Czy możemy przyjechać wcześniej aby się zaaklimatyzować?
Nie ma takiej potrzeby, w czas sesji wliczona jest aklimatyzacja dzieci w studio.

Co to znaczy sesja lifestyle?
To rodzaj sesji przeznaczony dla rodzin, które chcą sesję bardziej naturalną. Sesje lifestyle są wykonywane w jasnej kolorystyce, i skupiają się na Waszych emocjach i relacjach.

Jak mamy się przygotować do sesji?
Po rezerwacji terminu sesji wysyłam szczegółowe informacji na temat tego, jak się przygotować, co ze sobą zabrać itd. Dzięki temu sesja przebiega najsprawniej, jak to możliwe. Zawsze też zostaję do Waszej dyspozycji, jeśli pojawią się dodatkowe pytania.

Czy musimy przygotować coś do ubrania?
Dla Pań w ciąży posiadam szeroki wybór sukni do sesji. Do sesji noworodkowych posiadam kompletne stylizacje dla Maluszka. Przy sesjach niemowlęcych i urodzinowych dla Dzieci do 1+ również posiadam ubrania pasujące do stylizacji. Podczas sesji rodzinnych proszę aby cała rodzina była ubrana spójnie kolorystycznie.

Jaki jest czas oczekiwania na gotowy produkt?
Zdjęcia w formie cyfrowej są gotowe do 15 dni roboczych.

Czy otrzymujemy również ujęcia nieobrobione?
Nie przekazuję nieobrobionych ujęć. Zależy mi, aby otrzymali Państwo produkt najwyższej jakości, dopracowany w każdym szczególe. Zdjęcia nie wybrane zostają usunięte po 3 miesiącach od wykonania sesji.

Czy istnieje możliwość wysyłki gotowego produktu czy tylko odbiór osobisty?
Istnieje możliwość wysyłki, koszt to 10 zł.